14.9.2011.

11.9.2011.
Rezultati

Došli rezultati. ukupni 3. Merz sprint 3. Merz open

Sutra će biti objavljeni prolazi.

8.9.2011.
Startne liste

Gotove su startne liste. Kup trka druga trka obje trke

5.9.2011.
Prijave

Prijave su produžene do danas do ponoći. U pozivu pogledajte dolazak do mjesta natjecanja.

4.9.2011.
3. Merzovi

Došle obavijesti s duljinama staza.

9.8.2011.
JWOC & O-Ringen

Dva velika natjecanja ovog ljeta bila su nova iskustva za Mateja i mene. Na svjetskom u Wejherovu i Rumiji u Poljskoj su mi najbolju uspomenu ostavili tereni koji su vrlo slični kao kod nas i naše peteročlano društvo. O-Ringen u Hälsinglandu sa 9500 ljudi je stvar za sebe. Nisam baš imao dojam da je bilo toliko ljudi što je vjerojatno bilo zbog osam startova na kojima su natjecatelji bili raspoređeni i startnih vremena koja su išla od ranih jutarnjih sati pa sve do jedan ili dva sata popodne. Ali taj dojam sam izgubio čim sam ušao u šumu. Na stazi sam cijelo vrijeme imao između pet i petnaest ljudi u vidokrugu.

10.9. OK Merz organizira dva natjecanja: sprint i skraćeni sprint s labirintom. Poslije natjecanja će biti organizirana i dječja trka. Poziv

21.6.2011.
Platak, Rijeka, Kastav

Tri dana trka raznih profila i težina. Jedna pobjeda i jedna bronca za Štambuke. Mario je trčao sve četiri trke. Sa Damirom i Gerritom u štafeti je imao najbržu izmjenu, duge staze u M21E odradio solidno, sprintao po Riječkom Korzu i u nedjelju opet M21E; i tu je bio 3 minute brži od tate. Za juniora dobro iskustvo, kvalitetna tehnička provjera za Svjetsko juniorsko u Poljskoj i potvrda dobre fizičke pripreme. Mateju leže urbane discipline. Na Riječkom sprintu je umjesto M16 trčao M20 i bio izvrstan: brončani. Kamenite Platak i Kastav je odradio najbolje kako je mogao s obzirom na hendikep. Andro je zlatni. Prvo mjesto u M12 u sprintu mu je bila 105. trka u karijeri.

Odradio sam svoju zadnju WRE trku u Kastvu. Pribojavao sam se ishoda; manje rezultata, više ozljede na tom nemilom kršu. A godine čine svoje: zglobovi su rasklimani, snage u mišićima ima sve manje, jedino je volja jaka. Dovoljno jaka da me dovede do tridesetog mjesta od tridesetosmorice koji su krenuli u tu avanturu. Tomica se puno trudio, ali je bilo previše nemilih utjecaja sa strane. I puno rada na organizaciji drugih trka u bliskoj prošlosti. A i firma traži svoje. Podmladak te želi, a tijelo ima granice.

12.5.2011.
Sažetak zadnjih par trka

Kapelina štafeta 2.4. na Ponikvama. Prva ovogodišnja. Bijah vedar i veseo u licu, a sa zebnjom u srcu. Pažljivo biram riječi ohrabrenja i potičem kadeta i juniora u svojoj štafeti. Jer prvi puta trče protiv velikih u 21: Kaniškog, Linekera, Edija, Vedrana, Zuma, Darkića, Subana, Bojana... Neki imaju dvostruko više orijentacijskog staža nego oni godina. Matej i Mario nisu loši, znam to. Brzi su, i to znam. Ali ja imam previše, a oni premalo godina za to društvo. Krenem ziheraški, polako ubrzavam i na opće iznenađenje na prolaznoj sam drugi. Sav sretan polako usporavam, onda loš izbor varijante i na predzadnjoj me stiže bucmasta legenda Perica Delić i Damir Suban kojeg ostavih tamo daleko na početku staze. Matej je odradio solidno svoj dio i ispraznio želudac nakon finiša kao posljedicu proslave svojeg 16. ročkasa noć prije. Mario, dobar i pouzdan, i na kraju se sretni slikamo sa srebrnim odličjem. Prvi su neuhvatljivi Zum, Lino&Edi, a treći Antonija, Robert i Vedran ispred Perice, Darkića i Tome.

Jaska 10.4. - Nenina trka. Lijep dan i skoro cijela obitelj na okupu. Jedino Iva študira i projektira. Utrčim 15 sekundi prije starta u 2. koridor i onako sav ubrzan, od početka počnem raditi greške: jednu po jednu, na kraju završim šesti. Špiro me, naravno, zafrkavao: da čemu mi služe treninzi ako me on, ovako mastan i bez treninga dobiva... Progutam to stoički. Ivor u juniorima prvi. Prebrz, neuhvatljiv za Marija i Matu. Andro standardan najbolji. Šestogodišnja Zdenka je prolazak staze jako ozbiljno shvatila, a Luca po stazi brala cvijeće. Marija bacila prvi ovogodišnji disk. Milan i Stanko su mi se opravdano požalili i pitali: zašto oni nemaju svoju kategoriju u sprintu? Sa šezdesetpet se teško motivirat trčat s tideset godina mlađima u istoj kategoriji.

Maruševec 30.4. i Trakoščan 1.5.: dva sprinta. Mario i Matej jedan uz drugog, na par sekundi. Na Kup trci je pobjedio Mario, na PH Matej. A tata i Andro na obje. Yessss. Čestitke državnim prvacima u sprintu.

Tena revival! Ne znam kad sam se tako nekom povratniku tako razveselio. Tena je opet tu, među nama u Dubravici na Ačkovoj trci. Sada u pratnji sinčića Roka i bolje polovice. Odmah me vratilo par godina unazad u doba kad je harala našim šumama i kad joj je velika većina tadašnjih muških elitaša gledala u leđa. Na PH u štafeti prije četiri godine jedini je Lino imao bolje vrijeme od nje. Tada je Maksimirovu Ž21 štafetu (Sanja Hak, moja Iva i Tena) vrhunskom izvedbom dovela na prvo mjesto. Odmah sam, tako razdragan, odradio 6,5km + 250m ispod 10min/km. Možda nekom to nije nešto, ali razumijet će to kad će imat 52 na grbi. Matej je noć prije trke proveo uz igrice na kompu i evo mu 3x2minute grešaka i 2. mjesto sa 4,5 minute zaostatka iza Marija. Ivor je stigao treći u juniorima, pokazao je da je brz, ali na tehnici treba radit. Čestitke Milanu Turkalju na pobijedi u M65, a Andro je skoro iberrundao ekipu u M12. Očito je naša ekipa mala, ali probrana.

26.2.2011.
Nova sezona

Nova sezona tradicionalno počinje Lipicom. Imamo 3 mjesta u autu pa ako ima zainteresiranih neka se jave. Prijevoz je 90 kn, kreće se u subotu u jutro, organiziran je smještaj (90 kn) 3 km od starta i vraća se odmah poslije proglašenja.