23.9.2013.
Orijentacijska jesen - PH u štafeti i ostalo

Danas smo na strmom dijelu međimurskih bregih po koprivnatom i kupinjem bogatom Praporčanu odtrčali ovogodišnje PH u štafeti. Kako se dalo naslutiti u seniorima je Japetić (Zum+Lino+Edi) opet najbolji, drugo mjesto izborili su Vihoraši (Damir+Neno+Iskra), dok je ekipa Štambuk i sinovi (Mario+Dario+Matej) treća. Andro i Petar su zlatni kadeti i na tome im posebno čestitam jer su nas ugodno iznenadili. Ostala ekipa (Lea i mama Irena, Lucija, tata Tomislav) su se nabacivali diskovima, pa si razmišljam: nisam li ih mogao prijaviti u lakšu stazu?

Slijedeći vikend idemo s Ivom Tišljarom (brončanim sa svjetskog Pre-O ove godine) na Plitvice napraviti provjeru terena i staza za njegov Kup Feuda, natjecanje u preciznoj orijentaciji. Slijedi AAC u Pečuhu i onda u Rijeku. Aktivna orijentacijska jesen, i to nam se sviđa.

Naša mala ekipa u sastavu: Andro, Matej, Mario i tata Dario s veseljem očekuje i priprema se nastupiti na najvećem i najpoznatijem svjetskom orijentacijskom natjecanju, na jubilarnom pedesetom izdanju O-Ringena u Švedskoj sljedeće ljeto. Ove godine je na toj trci nastupilo oko 12900 natjecatelja. Karte su v žepu , a vjerojatno ćemo imati i dobro društvo...

12.3.2013.
Lipica Open 2013 - tako počinje sezona

Kao i uvijek, Lipica Open je opravdala što se od nje očekuje: izvrsni tereni i karte, dobro zamišljene staze. Skoro 1000 orijentacista, od kojih tri Štambuka. Konkurencija gadna pa zato nismo mogli primirisati postolju. Na kraju ostaju izvrsni dojmovi usprkos kiši i ugodno bolne noge. Idemo i dogodine.

27.3.2013.
Slavonija&Baranja Open

Iza nas dobar vikend, ali hladan. Nikola se svojski potrudio napraviti dvije dobre trke: hladne, reske jabuke na cilju su izvrsno sjele, prolazna vremena kao naljepnica, fotograf je napravio dobar posao poslikavši nas sve prvi dan, jako dobre Vladekove karte i izvrstan postavljač staza za prvenstvo Hrvatske, Ivo Tišljar.

OKlub je bogatiji za četiri državna prvaka na srednje staze (Andro, Matej, Dario i Milan), dok je Bruno brončani.

22.1.2013.
2012.

Kratak osvrt na prošlu godinu u kojoj je naš klub imao najbolji plasmanu Kupu Hrvatske od kad postoji, najviše zahvaljujući Milanu Turkalju, Karmen Holenda i njihovom varaždinskom podmladku.

1. Klub je u 2012. godini imao 51 registriranog natjecatelja, od kojih su velika većina (njih 37) mlađe kategorije (MŽ 12 i MŽ14). Za tako veliki broj podmlatka najveće zasluge imaju Karmen Holenda i Milan Turkalj. Time su i rezultati kluba u ovoj godini puno bolji nego u predhodnoj.
  2. Zapaženi su slijedeći športski rezultati:
    • Državna prvenstva:
    • Državni prvaci:

• sprint: Matej Štambuk (M20)
      • srednje staze: Petra Kolarić (Ž12), Matej Štambuk (M20) i Milan Božinović (M65)
      • duge staze: Milan Turkalj (M65)

Viceprvaci:

• sprint: Mario Štambuk (M20)
      • srednje: Stanislav Branović (M65), Dario Štambuk (M35), Andro Štambuk (M14), Petar Benjak (M12)
      • duge staze: Ana Srebačić (Ž12)

Brončani:

• duge staze: Tino Žuvić (M12), Luka Karlović (M14)
      • Seniorska štafeta (Mario Štambuk, Dario Štambuk, Matej Štambuk)
    • Kup Hrvatske: u klubskom plasmanu smo ove godine treći u Kupu Hrvatske, što je najbolji rezultat u povijesti kluba.
    • Prvi u Kupu Hrvatske su:

• Andro Štambuk – mlađi kadeti (M14)
      • Matej Štambuk – juniori (M20)
      • Milan Turkalj – stariji veterani (M65)

Drugi u Kupu Hrvatske:

• Dario Štambuk - mlađi veterani (M35)

Treći u Kupu Hrvatske:

• Stanislav Branović - stariji veterani (M65)
    • Sprint Kup Hrvatske:
    • Prvo mjesto:

• Mario Štambuk (juniori – M20)

Treće mjesto:

• Matej Štambuk (juniori - M20)
      • Dario Štambuk (veterani - M35)
  3. Matej Štambuk nastupio je za hrvatsku izbornu vrstu na svjetskom juniorskom prvenstvu u Košicama u Slovačkoj i na Alpe Adria Kupu u Austriji.
DARIO